Lech Poznań Mistrz Polski 1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010

Wymęczone zwycięstwo Kolejorza

sobota, 20 listopada 2010 22:06
Skocz do komentarzy

Lech Poznań wymęczył zwycięstwo 1:0 nad Polonią Bytom w meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To był mecz błędów, w którym piłkarze równie często co bramce przeciwnika, zagrażali własnej, a kibice nie szczędzili zawodnikom gwizdów.

Lech wyszedł na prowadzenie w 6. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Peszki w pole karne fatalnie interweniował Gąsiński, który wypuścił piłkę z rękawic. Do golkipera błyskawicznie doskoczył Rudnevs i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

W 25. minucie mogło być 2:0. W pole karne dośrodkował Peszko a Rudnevs uprzedził obrońcę na siódmym metrze i posłał piłkę tuż obok bramki. Także minimalnie obok uderzył głową Wojtkowiak w 37. minucie, po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu rożnego.

Pod koniec pierwszej połowy bardzo groźnie zaatakowała Polonia. W pole karne dośrodkował Telichowski a Ujek uderzył głową pół metra obok lewego słupka bramki Kotorowskiego.

W drugiej połowie przez ponad dwadzieścia minut nie działo się nic. Z marazmu wyrwał kibiców Hricko, który w 71. minucie oddał kapitalny strzał z 25. metrów. Kotorowskiego od utraty gola uratowała poprzeczka. Trzy minuty później także z dystansu próbował Tymiński, ale bramkarz Lecha był na posterunku.

W 78. minuty bardzo blisko zdobycia gola samobójczego był Gąsiński. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Kriwiec a golkiper Polonii piąstkował piłkę ... w kierunku własnej bramki. Na szczęście asekurował go Sawala, który w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

Polonia mogła doprowadzić do remisu w 82. minucie. W polu karnym Lecha piłka odbijała się niczym w bilardzie. Ostatni kopnął ją Wojtkowiak ... w poprzeczkę własnej bramki.

Ostatecznie Lech Pokonał Polonię Bytom 1:0 i wydostał się ze strefy spadkowej. Pomimo tego po ostatnim gwizdku sędziego na trybunach rozległy się przeraźliwe gwizdy.

Powiedzieli po meczu:

Jose Maria Bakero (trener Lecha): Na początku spotkania mieliśmy trochę szczęścia, że tak szybko udało nam się strzelić bramkę. Później kontrolowaliśmy grę. W drugiej połowie Polonia zaczęła naciskać, musieli zaryzykować, ale łatwo traciliśmy dużo piłek. Mecz toczył się na dużej przestrzeni, kosztował zawodników sporo sił, szczególnie tych, którzy w tygodniu grali w reprezentacjach. Dlatego musiałem szybko dokonać zmian. W ostatnich dniach trenowaliśmy dość intensywnie pod względem fizycznym i ten brak świeżości było dziś trochę widać na boisku.

Jan Urban (trener Polonii): Po pierwszych trzech meczach mieliśmy siedem punktów i byliśmy bardzo zadowoleni z tego dorobku, ale niezadowoleni z gry. Wiedziałem, że potrafimy grać lepiej. Dziś to udowodniliśmy, ale wracamy do domu bez punktów. Pokazaliśmy się jednak z dobrej strony. W pierwszej połowie mieliśmy problemy w środku boiska. Peszko i Stilić wymieniali się pozycjami, podchodzili pod stoperów. W drugiej części ten problem już rozwiązaliśmy i sami zaczęliśmy dominować, a Lech miał problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych.